Екологія

Глобальне потепління змінює циркуляцію Світового океану

Циркуляція Світового океану відіграє життєво важливу роль у регулюванні погоди, клімату і чинить вирішальний вплив на мешканців морських глибин. З цієї причини дуже важливо зрозуміти – як реагує циркуляція Світового океану на глобальне потепління і які великі зміни в циркуляції океану, обумовлені глобальним потеплінням.

Результати вимірювання характеристик циркуляції Світового океану поки ще рідкісні і нетривалі, і з цієї причини не дають достатньою мірою точності і достовірності, необхідної для відстеження динамічних змін великомасштабної океанічної циркуляції.

Дослідження, засноване на вивченні та аналізі глобальної супутникової інформації за останні 40 років, є спробою відповісти на це питання. Результати роботи опубліковані в науковому виданні «Agupubs».

Автори переконливо продемонстрували стійкі зміни великомасштабних процесів циркуляції океанічних мас у бік збільшення широтної складової протягом усіх чотирьох десятиліть. Подальший аналіз, заснований на кліматичних моделях і різних інших наборах даних, показує, що зміщення полюсів циркуляції океану, ймовірно, є наслідком глобального потепління, однак наявного набору даних недостатньо для отримання статистично значущого результату.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть