Екологія

Вчені: Глобальне потепління призведе до подорожчання пива

Вчені з США заявили, що глобальне потепління призведе до подорожчання пива. Висновки зроблені на основі аналізу даних про врожайність ячменю в найближчі 3 десятиліття.

Учёные: Глобальное потепление приведёт к подорожанию пива

Фахівці підрахували, що за цей період кількість цього злаку скоротиться на 15%, і, як наслідок, його стануть менше використовувати в приготуванні пива. З цієї причини алкогольний напій підскочить в ціні, тому натуральний продукт зможуть дозволити собі придбати набагато менше жителів планети. Ячмінь відрізняється від пшениці достатньою вибагливістю: для його зростання необхідний помірний клімат, а холоди – вкрай згубні. Незважаючи на те, що цей злак стійкий до посухи, глобальне потепління все одно позначиться на врожайності негативно. Як саме – задалися метою з’ясувати наукові співробітники Каліфорнійського університету під кураторством вченого Стіва Девіса.

Дослідження показало наступне: аналогічно 1981-2010 років, коли обсяги ячменю поступово зменшувалися, тенденція продовжиться і в 2011-2099 роках. До середини сторіччя урожай знизиться на 15%, а до початку нового століття – більш ніж удвічі. Оскільки у сучасному світі 20% всього що вирощується на землі ячменю використовується в приготуванні пива, скорочення обсягів одного з його головних компонентів призведе до суттєвого подорожчання цього продукту – у 2 і більше разів. Через це попит на даний алкогольний напій знизиться на 16%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button