Екологія

У Швейцарії знають, як урятувати клімат Землі

Аналітики Credit Suisse закликали відмовитися від м’яса, пива та кави для збереження клімату, — про що зазначили у звіті Credit Suisse про «відповідальний спосіб життя».

Як відомо, поточний спосіб життя людей супроводжується високими викидами СО2. Домогосподарства у розвинених країнах виробляють 130 тонн СО2 на рік, а в середньому у світі — 3,4 тонни на рік. Аналітики розглянули всі сфери життя людей і припустили, як змінюватимуться звички в майбутньому заради збереження клімату.

Виявилося, що найбільші викиди супроводжують активних покупців, які люблять ходити та їздити до магазинів, а також вирушати в далекі поїздки.

Швейцарські аналітики запитали, яким має бути ідеальний спосіб життя, щоб знизити щорічні викиди людини до 2,5–3 тонн СО2 на рік.

Виявилося, що споживачам доведеться відмовитися від м’яса на користь вживання двічі на тиждень курки та морепродуктів. Також можна з’їсти 50 г шоколаду та чипсів, 25 г сиру. Сім разів на тиждень у меню можуть з’явитися овочі, п’ять разів — фрукти, паста та картопля на столі з’являться лише двічі на тиждень.

Якщо говорити про напої, то пиво, каву та молоко вживати не бажано, залишається вино та дієтична содова.

Подорожі треба буде звести до одного польоту на рік на коротку відстань, можна проїхати 5 тисяч кілометрів на рік на електрокарі, чотири дні на тиждень використовувати громадський транспорт у місті, п’ять разів можна з’їздити на середню відстань, двічі на місяць вирушити на довгу дистанцію. Використовувати п’ятизіркові готелі не можна, щонайбільше — чотири зірки.

У фітнес можна ходити тричі на тиждень на 30 хв., годину на день дивитися телевізор, не витрачати час на відеоігри, письмовий стіл можна використовувати вісім годин на день, ноутбук — годину, заряджати смартфон — годину.

Крім того, доведеться скоригувати домашні звички. Пральню треба використовувати раз на тиждень, душ — тричі на тиждень по вісім хвилин, ванну приймати раз на тиждень, змивати туалет двічі на день. Також лише раз на тиждень можна використовувати посудомийну машину та тричі на тиждень — духовку.

Споживачеві майбутнього треба стати аскетичним: дві пари джинсів на рік, три сорочки та п’ять футболок. На піджаки та костюми ліміту СО2 вже не вистачить.

У звіті сказано, що його автори намагалися проаналізувати причини викидів, вивчивши виклики, що стоять перед світом на шляху до зниження емісії парникових газів.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button