Земля

Глобальне потепління змінює забарвлення тварин

Кілька років тому вчені констатували, що заполярна флора зазнає масштабні зміни. Колір рослинного покриву, що покриває північні райони Канади, Норвегії і Росії, а також на острові Гренландія змінюється з зеленого на коричневий і сірий. Подібні зміни можуть позначитися на темпах танення вічної мерзлоти, а в ній законсервовані величезні обсяги вуглекислого газу, здатні викликати парниковий ефект і подальше потепління клімату.

В останні роки до флори приєдналася і фауна, що реагує на що відбуваючі зміни. 21 вид тварин у зоні помірного і арктичного клімату використовує зимове біле забарвлення як засіб маскування. Міжнародна група вчених виявила, що 8 видів колись білосніжних тварин у найтепліших частинах свого ареалу вже демонструють коричневе забарвлення круглий рік, повідомляє Life.

Дослідники узагальнили дані спостережень по Північній півкулі і виявили, що у деяких тварин відзначається ряд генетичних змін, що дозволяють їм залишатися білими менше днів у році, а в ряді випадків і зовсім не міняти «мундир », щоб краще маскуватися на мінливому ландшафті. Найбільшою мірою це торкнулося зайців-біляків, ласок і песців. Це означає, що вони зможуть зберегти свою чисельність навіть незважаючи на прийдешні  зміни клімату.

Найяскравіший приклад – Ірландія. Тут зайці-біляки взагалі перестали бути білими і круглий рік мають коричневу шерсть. Це особливо цікаво тому, що в Ірландії відсутні недруги зайців – вовки. Тобто, навіть в умовах слабкого тиску з боку хижаків забарвлення тварин виявилося досить гнучким.

Результати цього дослідження заперечують деякі біологи з Університету Бордо (Франція) та Польщі. Вони, навпаки, припускають, що північна ласка, як і інші види тварин, у тому числі євразійські зайці-біляки, можуть з часом замінитися на підвиди, яким не треба міняти забарвлення. Або зовсім зникнути, оскільки за коротких зим тварини довше носять таке маскування і в результаті стають жертвами великих хижаків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button