Земля

Вчені назвали наслідки підводних цунамі для всього океану

Вчені на дослідницькому судні в Антарктиді спостерігали, як руйнується передня частина льодовика. У цей момент їх прилади зафіксували підводні цунамі. Виявилося, що саме вони “відповідають” за перемішування океану. Цей процес впливає на температуру води на різних глибинах і на те, скільки льоду може розтопити океан.

Photo by Xavier Balderas Cejudo on Unsplash

Група на борту дослідницького корабля БАС RRS James Clark Ross проводила вимірювання океану поблизу льодовика Вільяма, розташованого на Антарктичному півострові. Раніше його передня частина різко розпалася на тисячі дрібних частин.

На льодовику Вільяма зазвичай відбувається один або два великих руйнування на рік. За оцінками вчених, цього разу відкололося близько 78 000 м2 льоду (це площа 10 футбольних полів). При цьому, передня частина льодовика підноситься на 40 метрів над рівнем моря.

До того, як він відколовся, температура води на різних глибинах океану сильно відрізнялася. А після ситуація різко змінилася, і температура стала більш рівномірною. Раніше вчені вважали, що причина перемішування океану в вітрах і припливах.

“Нам не спало на думку, що відколювання айсбергів викликає внутрішні цунамі», — підсумовують дослідники.
Цей процес впливає на те, де поживні речовини знаходяться у воді, і це має наслідки для екосистем та біорізноманіття.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button