Земля

Глобальне потепління – причина 3/4 спекотних днів

Глобальне потепління – це не просто збільшення середньої температури на планеті і в окремих її куточках, але збільшення числа днів з дуже спекотною або дуже вологою погодою, вважають два вчених з цюріхського інституту атмосферних і кліматичних наук (Швейцарія) Ерік Фішер (Erich Fischer) і Рето Кнутті (Reto Knutti). Своє дослідження вони опублікували в свіжому номері журналу Nature Climate Change.

28-04-15-foto-500x333-1

На перший погляд в глобальному потеплінні для жителів північних країн і навіть для країн центральної Європи немає нічого поганого, однак зміна середньої температури неминуче веде до того, що стає більше і дуже спекотних днів – від них населення північних країн страждає не менше, ніж від відсутності тепла. Учені вирішили оцінити внесок глобального потепління в збільшення кількості надлишково спекотних днів.

Для цього вони побудували комп’ютерну модель на підставі даних про погоду в помірній зоні північної півкулі за 1901-2005 роки. Виявилося, що чим більша ставала середня температура, тим більше було днів з дуже високою температурою і сильними опадами. Таким чином, щороку, на будь-яке підвищення температури, яке викликає глобальне потепління, в помірній зоні могло б бути на 60-75% дуже спекотних днів і на 8-18% днів з дуже сильними опадами менше.

Читайте також: Жорстока спека буде траплятися все частіше

Дослідники говорять, що, якщо потепління продовжиться і середня температура зросте на 2?, то число спекотних днів у порівнянні з доіндустріальною епохою збільшиться на 96%, а число днів із сильними дощами на 40%.

Слід зазначити, що не всі вчені пов’язують глобальне потепління з діяльністю людини і відзначають, що це може бути природним збільшенням температури після середньовічного похолодання. Так чи інакше, підвищення середньої температури вже змінює видовий склад лісів середньої смуги.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button