Земля

Прогноз землетрусів все ще не підвладний людині

Вчені стверджують, що прогнозувати сильний землетрус і масштаб руйнувань після нього на сьогоднішній день неможливо. Про це йдеться в дослідженні, яке було опубліковано на сторінках журналу Science.


Системи раннього попередження про землетруси покладаються на дані сейсмографів – приладів, які фіксують всі типи сейсмічних хвиль. При виявленні небезпечних значень негайно починається оповіщення населення про наближення небезпеки. Звичайно попередження, навіть за кілька десятків секунд до початку самого землетрусу дуже важливо. Проблема полягає в тому, що системи попередження не здатні оцінювати магнітуду землетрусу на підставі показань сейсмографів, що передують землетрусу. Крім того, починаються землетрусу в невеликій області, а потім поширюються вздовж межі плити зі швидкістю кілька кілометрів в секунду. Коливання земної поверхні ростуть, поки вони не досягнуть піку, а потім зникають.

Аналіз 116 найбільших землетрусів за останні 3 десятиліття показав, що землетруси різного масштабу прилади не розрізняли до тих пір, поки ті не досягали максимальної інтенсивності.

Кнопка «Наверх»