Земля

Глобальне потепління змушує мавп і лемурів частіше спускатися на землю

Зміна клімату і вирубка лісів змушують мавп, лемурів та інших, що живуть переважно на деревах, приматів, частіше спускатися на землю в пошуках їжі, води і притулку.

Дослідження опубліковане в науковому журналі PNAS попереджає — зміна клімату піддає види, які живуть на деревах більш високому ризику через відсутність звичної їм їжі і притулку на землі. Вчені заявили, що на приматів буде також чинити негативний вплив близькість до людей і домашніх тварин.

В ході дослідження Міжнародна група вчених проаналізувала понад 150 000 годин відео спостережень за 15 видами лемурів і 32 видами мавп в 68 місцях в Північній і Південній Америці і на Мадагаскарі.

Дослідники виявили основні фактори, які впливають на час, проведений приматами на землі. Серед них зросли антропогенне та екологічне навантаження на лісові екосистеми. В умовах кліматичної кризи і скорочення місць проживання на деревах, примати, які споживають «загальну дієту» і живуть великими групами, зможуть легше адаптуватися до наземного способу життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments