Людина

Вчені: приймати їжу зі своєю сім’єю допомагає зниженню рівня стресу

Опитування американських фахівців показало, що регулярне проведення часу з іншими людьми може мати гарний вплив на Вас і знизити рівень стресу, який часто призводить до проблем зі здоров’ям.

їсти в колі сімї

Відомо, що постійний стрес має шкідливий вплив на серцево-судинну систему людини і навіть може стати причиною інсульту. Тепер вчені з Американської кардіологічної асоціації (American Heart Association — AHA) знають, що простим рішенням для зниження стресу є проведення часу з іншими людьми, наприклад, сімейна вечеря або обід.

З 1000 дорослих жителів США, опитаних у вересні 2022 року в рамках руху Healthy for GoodTM, переважна більшість (84%) заявили, що хотіли б частіше їсти разом з близькими, а майже всі батьки повідомили про більш низький рівень стресу в сім’ї, коли спілкування за столом відбувається на регулярній основі.

“Прийом їжі поруч з іншими людьми – це чудовий спосіб зменшити стрес, підвищити самооцінку та покращити соціальні зв’язки, особливо для дітей», — говорить Ерін Мічос, доктор медичних наук та заступник директора з профілактичної кардіології в Університеті Джона Хопкінса. “Хронічний постійний стрес може підвищити ризик серцевих захворювань та інсульту протягом усього життя, тому важливо, щоб люди якомога частіше і швидше знаходили способи справлятися з цими ризиками».

Спілкування з друзями, родиною, колегами і сусідами не тільки «рятує» від стресу. Опитування АНА також показало: 67% людей кажуть, що спільний прийом їжі нагадує їм про важливість спілкування з іншими людьми, а 54% відзначило, що це нагадує їм про необхідність «сповільнитися і зробити перерву» [в своїх побутових справах і рутині].

Опитані поділилися: вони з більшою ймовірністю (59%) роблять вибір на користь більш здорової їжі, коли їдять з іншими людьми. Однак їм важко узгоджувати графік зі своїми друзями або родиною, згідно з опитуванням. В цілому респонденти їдять на самоті приблизно половину часу.

“Треба визнати, зібратися разом для обіду або вечері — не так-то просто. Як і у випадку з іншими здоровими звичками, дайте собі дозвіл починати з малого і йти по наростаючій», — пояснює доктор Мічос. “Поставте перед собою мету збирати друзів, сім’ю або колег для ще одного спільного прийому їжі хоча б раз на тиждень. Якщо ви не можете зібратися разом особисто, подумайте, як ви можете пообідати через телефон або за комп’ютер [використовуючи спеціальні програми для зв’язку через інтернет]”»

Майже 7 з 10 (69%) респондентів опитування АНА, які працюють повний або неповний робочий день, заявили, що вони почуватимуть менше стресу на роботі, якби вони мали більше часу для перерви та обіду з колегою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button