Аналітика

Росія, Китай і США несуть найбільші геополітичні кіберзагрози у глобальному кіберпросторі

Росія і Китай мають найбільш просунуті можливості в кіберпросторі і можуть використовувати цей потенціал для нанесення значної шкоди, але США і їх союзники також представляють найбільшу загрозу глобальної кібербезпеки, згідно докладу, опублікованому нещодавно компанією Flashpoint.

Ця компанія почала свою діяльність, спрямовану насамперед на боротьбу з тероризмом, у 2010 році, але з того часу включила в свою оцінку ризиків проблеми кібербезпеки, сказав директор з аналітики і досліджень Східної Азії Flashpoint Джон Кондра.

Нова доповідь заснована на інформації, отриманої Flashpoint від різних протиборчих груп, і аналізує фактори глобальної геополітичної обстановки, які могли б вплинути на кібербезпеку в цьому році.

Цікавою тенденцією виявилося те, що в той час як Росія стає все більш агресивним гравцем у сфері кіберзлочинності, так і в політично мотивованих кібератаках, Китай дещо послабив свої позиції.

У минулому році Китай і США почали робити кроки по реалізації угоди з кібербезпеки, підписаної в 2015 році.

«Хоча це викликає у всіх сумніви, але, здебільшого, складається враження, що шпигунська діяльність Китаю проти американських об’єктів, фактично, скоротилася, — сказав Кондра. — Особливо це стосується промислового шпигунства. Крім того, вони підвищили рівень контролю в їх внутрішньому кіберпросторі».

Приміром, в Китаї було заарештовано 15 тисяч кіберзлочинців, у тому числі деякі за прямим наполяганням США.

Але це зовсім не означає, що Китай вирішив повністю відмовитися від такої діяльності.

«Можливо, вони хочуть зробити перестановку сил, перш ніж повернутися», — сказав Кондра. Посилення контролю може бути частиною внутрішніх заходів по боротьбі зі злочинністю та корупцією.

США і чотири інших великих англомовних країни — Великобританія, Канада, Австралія і Нова Зеландія — також знаходяться у верхній частині списку найбільших кіберзагроз.

Ці п’ять країн складають основну глобальну силу.

«Ми включили їх, бо вони володіють максимальними кіберможливостями як у шпигунстві, так і в деструктивних діях, — сказав Кондра. — У США в цьому має перевагу над будь-яким супротивником. І ми не хочемо, щоб виникло відчуття упередженого ставлення».

Північна Корея — незважаючи на наявність всього близько 1 тисячі IP-адрес і 28 веб-сайтів — займає місце серед загроз середнього рівня, поряд з Іраном та кіберзлочинністю.

«Вони користуються підтримкою Китаю, — сказав Condra. — Насправді вони діють з якогось готелю в Китаї».

А хто ж представляє найменшу загрозу? Виявляється, хакери джихадистів. Що стосується кібератак з їх боку, терористи багато говорять, але мало роблять. «Ці хлопці не можуть здійснювати складні атаки».

У доповіді також подані області, які могли б стати гарячими точками у кіберпросторі в 2017 році, в тому числі напруженість, пов’язана з Тайванем і Південно-Китайським морем, політична нестабільність в Південній Кореї і російські кібератаки проти західних цілей.

Натхнення: inosmi.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button