Наука

Вчені розкрили механізм виживання поширеного вірусу

Розуміння того, як вірус грипу порушує клітинну функцію після його прикріплення, може стати ключовим способом боротьби з інфекціями, які він викликає.

вірус, грип
Image by kjpargeter on Freepik

Вірус грипу А — один з найстійкіших і інфекційних у світі. Дослідники зрозуміли секрет його «успіху». Він «нарізає» кубиками генетичний матеріал всередині клітин, зберігаючи свою форму. Відкриття допоможе знайти новий спосіб боротьби з вірусом.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, грип викликає від трьох до п’яти мільйонів випадків ускладнень щорічно, при цьому, 290 000-65 000 з цих смертей — наслідок респіраторних ускладнень.

Два основні віруси, які викликають грип — A і B — існували протягом століть і становлять небезпеку дотепер. Тепер дослідники з Університету Вісконсін-Медісон (UW-Madison) виявили, принаймі, один секрет успіху грипу А. Дані допоможуть озброїти дослідників іншим способом боротьби з ним.

Вчені з’ясували, що вірус може використовувати білок PA-X для створення безлічі розрізів в РНК клітин-господарів, не завдаючи шкоди власній РНК.

Дослідники виявили, що послідовність РНК, на яку націлений PA-X, надзвичайно специфічна. Він зустрічається у людей і інших тварин, схильних до зараження вірусом, але ледь зустрічається у власній РНК вірусу.

Якщо дослідники навчаться блокувати цей процес, то придумають інструмент, який зміцнити захист від грипу A.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button