Фото

Голландські дизайнери перетворюють водорості в чудовий тривимірний посуд

Два дизайнера з Голландії, Ерік Кларенбік і Маартен Дрос, запропонували більш екологічну альтернативу пластиковій сировині, яку часто одержуються з викопного палива, переробка якої веде до викидів вуглекислого газу.

Фахівці розробили біополімер на основі водоростей, здатний замінити в майбутньому пластикові матеріали з нафтопродуктів. Матеріал був отриманий в результаті трирічних досліджень водної флори в різних частинах Нідерландів. У цей період дизайнери організували відкриту лабораторію для вивчення і виробництва водоростей у Фонді Luma, Арль, Франція.

Після збирання рослини висушуються і переробляються для отримання формуючого матеріалу. Полімер підходить для завантаження у спеціальний 3D-принтер, який використовує його для друку виробів, начебто ваз, чаш. Кларенбік і Дрос малюють у своїй уяві майбутнє, де населені пункти мають доступ до мереж таких пристроїв, названих «3D-пекарні».

Замість покупки готових виробів, що доставляються по всьому світу, люди зможуть «випекти» потрібний предмет з водоростевого полімеру на місці. За словами дизайнерів, система підходить для виготовлення посуду, сміттєвих кошиків та пляшечок для шампуню.

Водорослева лабораторія не тільки видалила шкідливі вуглецеві побічні продукти з виробництва пластику, але і чистить повітря від існуючого CO2. Водні рослини споживають газ з води та атмосфери в процесі росту, виділяючи чистий кисень. Результатом стала система практично з нульовими викидами.

Кларенбік і Дрос – не перші люди, які вирішили замінити пластмасу органічною альтернативою. Дизайнер Арі Йонссон успішно використовував водорості для виготовлення біорозкладних пляшок для води. Але продукти французької лабораторії виграють по довговічності.

Дизайнери планують поставляти свій біополімер в ресторани та заклади громадського харчування Арля.

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button