Різні цікавинки

Апарати теплообмінні пластинчасті

Пластинчасті теплообмінники здійснюють процеси охолодження або нагрівання (теплообміну) між різними середовищами за допомогою поверхні пластини. Апарати теплообмінні пластинчасті бувають розбірним, паяним, а також зварними.

Такий вид обладнання виробляють теплообмін між середовищами, такими як газ, повітря або рідина, через гофровані пластини. Розбірний вид застосовується при температурах від двадцяти градусів нижче нуля до +190 за Цельсієм. Величина тисків становить 6-25 бар. Теплообмінники виготовляються за модульним типом, тобто існує можливість міняти параметри і значення приладів для різних завдань, використовуючи різні комбінації стандартних деталей.

1-05-03-2015-600-400

Щоб застосовувати апарат теплообмінний пластинчастий в житлових будинках, необхідно місце в підвалі, де прилад встановлюється на підлогу, за вказівками в схемах і паспорті.

Підбираючи опалювальне обладнання, не можна забувати про максимальні параметри приладу на низькі температури в зимовий час.

Які переваги у таких теплообмінників?

Завдяки своїй особливій конструкції, приладам характерна висока продуктивність. Гофрований профіль пластин створює досить сильну турбулізацію теплоносія, що забезпечує високу теплопередачу. Ця особливість знижує витрати на теплоносій, а також скорочує теплові втрати в системі.

Пластинчасті http://opeks.ua/ є досить компактними. Їх з легкістю встановлюють навіть у невеликих приміщеннях, в силу малої металоємності. Ремонтні та обслуговуючі роботи проводяться близько рами або навіть в її межах.

Дане обладнання може працювати, якщо різниця температур потоків дуже маленька, навіть менше одного градуса.

Теплообмінні апарати можуть очищатися самі. Це досягається коррозіно-стійкими матеріалами, які використовуються для виготовлення пластин теплообміну, а також висока турбулентність потоку сприяє очищенню.

Пластинчасті прилади здатні легко розбиратися, якщо їм необхідна чистка, інспекція або технічне обслуговування. Головний плюс – це те, що провідні трубопроводи при цьому не потрібно демонтувати.

Особливості конструкції розбірних теплообмінників дозволяють контролювати стан поверхні. Якщо виникають проблеми, або якісь пластини виходять з ладу, вони видаляються з приладу, не змінюючи параметри його функціонування.

Якщо раптом буде потрібно змінити параметри роботи пластинчастих теплообмінних апаратів, то можна просто збільшити або зменшити число використовуваних пластин.

Застосування такого виду обладнання є перспективним напрямком в області енергопостачання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button