Головна / Земля / 5G може перешкодити прогнозування екстремальної погоди

5G може перешкодити прогнозування екстремальної погоди

Точність складання метеорологами прогнозів екстремальної погоди може опинитися під загрозою із-за несподіваного джерела: 5G. Частоти, які використовуються спеціалістами для відстеження погодних умов, є тими ж, на яких компанії зв’язку хочуть запускати нові послуги 5G.

У листопаді в Єгипті проходить Всесвітня конференція радіозв’язку, на якій вирішується питання про використання частот метеорологами та операторами зв’язку.

Метеорологи отримують інформацію про температуру повітря, швидкості вітру, хмар і кількості опадів більш ніж 50 тис. станцій по всьому світу — на суходолі, на судах і буях в морі. Дані надходять на комп’ютери, які створюють графіки і прогнози. Вони використовуються спільно з супутниковими зображеннями для прогнозування погоди.

Процес прогнозування ураганів проводиться дистанційно: вимірювання інтенсивності та шляхи шторму виробляються за допомогою супутників. Метеорологи використовують дані для оцінки характеристик шторму, місця розташування його центру, руху протягом багатьох годин і його інтенсивності. Атлантичні і Тихоокеанські геостаціонарні супутники GOES можуть безперервно спостерігати урагани від їх формування до розсіювання. Після того, як ураган стає загрозою суші, він контролюється ВПС США, котрі скидали зондами і наземними станціями.