Людина

Голоси в голові виявилися більш складним феноменом, ніж вважалося раніше

Слухові галюцинації характерні для багатьох психічних захворювань, таких як шизофренія і біполярний розлад. Однак іноді голоси чують люди без психічних розладів. Від 5 до 15 відсотків дорослих протягом життя переживають епізоди слухових галюцинацій.

816

В онлайн-опитуванні вчених з Університету Дарема взяли участь 153 людини, що чули голоси. Більшість респондентів страждали від психічних захворювань, але у 26 не було проблем з психікою. 81% опитаних чув кілька голосів. У 70% голосу володіли характерними особливостями. У 66% учасників під час галюцинацій виникали тілесні відчуття, наприклад, жар або поколювання в руках і ногах.

Читайте також: Як психіатри вигадують психічні розлади

Голоси, які приносили з собою тілесні відчуття, респонденти часто називали грубими і жорстокими. У деяких випадках такі голоси були пов’язані з епізодами травми. Багато через голоси відчували стрес, тривогу і страх, але 31% опитаних заявив, що голоси викликали у них і позитивні емоції. Судячи з усього, до кожної людини, яка страждає від слухових галюцинацій, необхідний індивідуальний підхід.

Натхненя: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button