Здоров'я

Позбавляємося від жировика на обличчі. Як лікувати

foto_cikavosti_10.06.2014-5_resizedЖировик або ліпома, вважається доброякісним підшкірним утворенням, однак, це не означає що воно не може приховувати в собі небезпеку. До того ж тих, хто ретельно стежать за своїм зовнішнім виглядом, будь-які прояви на шкірі, не можуть радувати. Так що ж це таке – жировик, чому вони з’являються і, найголовніше, як позбавиться від жировика на обличчі або оці?

Що таке жировик (ліпома) – згідно з медичними довідниками, ліпома це доброякісна пухлина яка складається з жирових клітин. Вона найчастіше з’являється на поверхні шкіри, але бувають вони і на внутрішніх органах. Зовні, підшкірна ліпома виглядає як м’яке ущільнення, яке має жовтуватий відтінок і є досить м’якою на дотик.

Якщо нічого не робити, жировик може довгий час зовсім не турбувати. У більшості випадків, вони не проходять упродовж всього життя людини при цьому не завдаючи дискомфорт.

Однак, бувають і виключення – це коли ліпома множинна, коли в одному місці скупчуються кілька маленьких горбків. У таких випадках жировик стає болючим.

Чим небезпечні жировики?

Багато хто думає, що якщо пухлина доброякісна, то можна в принципі, нічого і не робити, але ризики все ж існують. У рідкісних випадках, жировик починає рости і стає болючим. Якщо ви помітили що непримітний жировик почав рости, потрібно неодмінно звернеться до фахівця. Його потрібно видалити якомога швидше.

Випадки переродження ліпоми з доброякісної, в злоякісну пухлину досить рідкісні, але трапляються. Саме тому зростаючу ліпому потрібно видалити, і чим раніше, тим краще.

З іншого боку, багато фахівців дерматологів впевнені, що якщо жировик не турбує, то його можна залишити, він ніякої шкоди не принесе. Набагато гірше намагатися його видавити або видалити самостійно. Річ у тім, що основна частина формування перебуває під шкірою, і самостійне видалення тільки погіршить ситуацію. Існує ризик не тільки зараження, а й аномального розростання жирової тканини.

Оскільки дуже часто жировик з’являється на повіках, якщо він починає рости, це призводить до порушення зору.

Причини появи жировиків

Жировики, як і інші нерівності на шкірі, з’являються не просто так, обличчя відображає здоров’я організму в цілому. Нездоровий вигляд обличчя, прищі або суха шкіра, все говорить про наявність прихованих захворювань. Такими ось проявами на обличчі, організм як би, намагається звернути нашу увагу і змусити замислитися над своїм здоров’ям.

Так, жировики з’являються, як наслідок росту жирової тканини в організмі, а це може відбутися з кількох причин:

– порушення обміну речовин
– при цукровому діабеті
– гормональний збій
– малорухливий спосіб життя
– порушення роботи щитовидної залози
– захворювання нирок або сечової системи
– переїдання

Професійні методи лікування

Якщо з прищами або пігментними плямами, наприклад, можна досить ефективно боротися і вдома, то позбавлення від жировик на обличчі краще довірити фахівцеві дерматологові. Вся річ у тім що його категорично не можна стискати, проколювати або іншим механічним способом на нього впливати, про небезпеку цих дій, написано трохи вище.

Видалення ліпоми медичним шляхом

Кваліфікований фахівець запропонує кілька варіантів видалення ліпоми, однак, у нас в країні поширений дуже простий і практично безболісний метод.

У маленькі жировики до 3 см в діаметрі вводять спеціальний препарат за допомогою тонкої голки шприца. Даний засіб розсмоктує жировик не залишаючи ні сліду. Якщо жировик має діаметр до 7 см, то його вже потрібно видалити хірургічним шляхом під локальним наркозом. З одного боку жировика роблять маленький розріз і через нього видаляють вміст. Такий метод також не залишає жодних рубців або неестетичних слідів на шкірі.

Хімічний пілінг

Такий метод також досить ефективний, але його можна використовувати тільки в деяких випадках – коли на обличчі багато дрібних жировиків, вони не запалені і не ростуть. Хімічний пілінг також хороший метод профілактики появи ліпоми.

Лазерне видалення

Вважається що видалення жировика лазером є одним з найефективніших методів, особливо це стосується жировиків на окові, видалення яких найбільш складе, тому що вимагає особливого ставлення і дбайливого поводження.

Лікування жировика – народні засоби

Народна медицина пропонує такі засоби як каланхое, цибуля, лопух, часник або алое.

Ось кілька рецептів народних засобів з видалення жировик:

Дуже простий спосіб позбавлення від жировик, це використання свіжого соку алое. М’якоть алое прикладають до жировика і фіксують пластиром. Залишають засіб на ніч. Застосувати засіб кожен день протягом тижня;

Часник розчавлюють у або протирають через тертку, додають трохи рослинної олії і накладають на жировик. Засіб також фіксують одним або навіть двома пластирами і залишають на 30 хвилин;

З каланхое поводяться також як і з алое. Свіжий лист рослини розрізають, і м’якоть прикладають до жировик, фіксують пластиром і залишають на ніч;

Потерту цибулину на дрібній тертці, накладають на жировик, накривають харчовою плівкою і утеплюють ватою. Закріплюють пластиром і залишають на ніч. До ранку жировик повинен розкритися, якщо цього не відбулося, потрібно повторити процедуру;

Деякі джерела пропонують щодня по 1 ложці кориці, однак у цієї приправи є протипоказання і слід її приймати обережніше;

Ще один досить ефективний народний засіб, це компрес з мати-й-мачухи. Свіжий лист мати-й-мачухи накладають на жировик зовнішньою стороною. Залишають на ніч.

Профілактика появи жировиків

Найкраще, звичайно не лікувати, а попередити появи жировиків. Це особливо стосується тих, хто вже видалив 1 або декілька. Якраз пора задуматися про те як зробити так щоб вони більше не турбували. Заходи профілактики появи ліпоми при цьому досить прості, потрібно тільки захотіти по справжньому дбати про себе і про своє здоров’я.

Виходячи з причин появи жировиків, запросто можна здогадатися які вони, основні заходи профілактики:

По перше, це здоровий спосіб життя – багате вітамінами харчування і багато руху, нехай це не спорт, але хоча б тривалі прогулянки і плавання. Це допоможе врегулювати обмін речовин і допоможе організму правильно освоїти жири, а не накопичувати їх у несподіваних місцях;

Обмежити прийом жирної, копченої, їжі, ковбаси, тістечок. Є якомога більше свіжих фруктів і овочів;

Лікування хронічних захворювань нирок, щитовидної залози, шлунково-кишкового тракту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button