Здоров'я

Випадіння волосся може свідчити про наявність діабету

Випадіння волосся може обумовлюватися негативним впливом підвищеного рівня цукру в крові – це одна з ознак неконтрольованого і діабету 2 типу.

Розвиток діабету 2 типу пов’язаний з порушенням вироблення інсуліну підшлунковою залозою і неадекватним реагуванням на цей гормон клітин організму. Їх чутливість до інсуліну знижується, що дозволяє цукру накопичуватися в крові. Цей надлишок цукру може сприяти пошкодженням органів по всьому тілу, включаючи очі, нерви, нирки, а також кровоносні судини.

Саме з порушеннями, що зачіпають судинну систему, фахівці пов’язують незвичайну, на перший погляд, ознаку можливого діабету – випадіння волосся.

Неконтрольований або нелікований діабет може призвести до занадто високого рівня цукру в крові, що ушкоджує кровоносні судини. Це обмежує кровообіг, в результаті чого певні клітини отримують менше кисню і поживних речовин, ніж їм необхідно. Подібний дефіцит може негативно вплинути на нормальний цикл росту волосяних фолікулів і спровокувати випадіння волосся.

Експерти медичного порталу рекомендують людям, які зіткнулися з випадінням волосся, перевірити кров на вміст цукру. Це особливо важливо зробити, якщо присутні інші ознаки можливого діабету – постійний голод, нестача енергії, втрата ваги, часте сечовипускання.

Фахівці нагадують, що розвиток діабету часто залишається непоміченим, особливо на його початковій стадії, і виявляється тільки коли викликані ним порушення сприяють появі важких симптомів.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button