Здоров'я

Гомеопатія шкідлива

Гомеопатія вважається «альтернативою» сучасної доказової медицини. Дивні препарати, розведені в квадрильйонів трильйонів разів, за твердженнями самих гомеопатів, можуть діяти за допомогою «пам’яті води» або інших не менш легендарних ефектів. Втім, вчені всього світу знову і знову заявляють про повну безглуздість такої терапії – а лікарі не втомлюються говорити і про її небезпеку.

1-12-03-2015-600-408

Чергове масштабне дослідження гомеопатичних практик провели медики австралійського Національної ради медичних досліджень (National Health and Medical Research Council, NHMRC). Вони вивчили результати в цілому 225-ти клінічних випробувань гомеопатичних препаратів і повідомлення, наведені в більш ніж 1800 статей, включаючи досить сумнівні дані, які призводять самі гомеопати.

Висновок той же: не існує достовірних доказів ефективності цього підходу у лікуванні жодного з захворювань і розладів, починаючи з безсоння і закінчуючи раком. Але відсутність користі – це ще півбіди. Медики NHMRC підкреслюють: «Люди, які вибирають гомеопатію, самі піддають себе ризику, оскільки часто звертаються до цієї практики, забуваючи про сьогодення лікування, безпечність та ефективність якого доведена».

Читайте також: Найбільш абсурдні методи лікування в історії людства

Втім, деяким все як з гуся вода. Австралійська гомеопатична асоціація (Australian Homeopathic Association, АНА) вже виступила з офіційною заявою, в якій закликає «розглядати питання в ширшому контексті економіки» і «поважати вибір самого пацієнта».

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments