Земля

У Китаї помічений невідомий вірус-родич Еболи

Летючі собаки виявилися носіями потенційно смертельної лихоманки Менгла.

Кажани становлять один із найпотужніших природних резервуарів небезпечних інфекцій і паразитів. Кажани переносять і поширюють велику кількість вірусів, багато з яких здатні мутувати, порівняно легко перетинаючи міжвидовий бар’єр і адаптуючись до розмноження в організмах інших тварин, включаючи людину. Так вже сталося з відомими вірусами, що викликають геморагічні лихоманки Марбург і Ебола.

У статті, опублікованій журналом Nature Microbiology, сінгапурські і китайські вчені на чолі з Чженлі Ші (Zheng-Li Shi) з Національного університету Сінгапуру повідомляють про виявлення ще однієї потенційної загрози з боку рукокрилих. Тих, що живуть у південно-китайській провінції Юньнань летючих собак (Rousettus) вони ідентифікували раніше невідомого родича Еболи і Марбурга – філовірус Менгла. Свою назву він отримав на честь округу Менгла, де вперше був знайдений.

Вчені провели секвенування геному вірусних частинок, віднісши їх до окремого роду Dianlovirus: лише від 32 до 54 відсотків їх РНК схожі з іншими відомими філовірусами. За словами авторів, на еволюційному дереві філовірусів Менгла розташовуються «десь посередині» між Еболою і Марбург. Виділяється він і регіоном поширення, нехарактерним для інших філовірусів. Однак і з Марбург, і з Еболою вірус Менгла ріднить чимало загрозливих характеристик.

Наприклад, Ші і її співавтори відзначають, що його РНК містить сім генів, включаючи білок NPC1, який всі ці філовіруси використовують для зв’язування з клітиною хазяїна. Експерименти на лабораторних тваринах показали, що вірус здатний і до переходу міжвидового бар’єра, що робить його останнім в списку потенційних загроз людству – останнім за порядком, але навряд чи за значенням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button