Земля

Морські ссавці збільшилися в 150 разів

Команда вчених зі Стенфордського університету (США) виявила, що в середньому розмір морських ссавців збільшився в 150 разів за останні 55 мільйонів років. Дослідження американських вчених підтверджують правило Коупа, згідно з яким тварини з часом збільшуються в розмірах. Палеонтолог Едвард Коуп прийшов до цього висновку ще наприкінці 1800-х, помітивши тенденцію до збільшення габаритів наземних тварин, наприклад, коней.

25-02-15-foto-600x412-1

Цікаво, що тенденції до збільшення розмірів піддаються не всі тварини. Так, динозаври збільшувалися, а птахи і комахи – ні. Процес збільшення, ймовірно, був результатом «випадкової» еволюції, що сталася не шляхом природного відбору, – процесу, що отримав назву нейтральний дрейф.

[ads2] Учені проаналізували дані по більш 17208 різним групам морським тварин: членистоногим (включаючи крабів), плеченогих (тваринам з двостулковими раковинами), голкошкірих (таких як морські зірки), молюскам (включаючи морських слимаків) і хордових (включаючи всіх ссавців, риб і рептилій ). У середньому обсяг тіла тварин збільшився в 150 разів.

Цікаво, що ті види, які з часом «виросли», стали більш різноманітними і, відповідно, більш успішними у тваринному світі.

Читайте також: Кількість китів і дельфінів, які гинуть в результаті забруднення морів, зростає

Рептилії і морські ссавці були і є головним важкоатлетами нашої планети. Гігантські ящери населяли моря в епоху мезозою (252-66 мільйонів років тому), а величезні морські ссавці, які мешкають в океанах донині, є найбільшими істотами на Землі. Безумовним чемпіоном за вагою та розмірами є блакитний кит, вага якого може перевищувати 150 тонн. Автори дослідження відзначають, що гігантизм морських рептилій і ссавців пов’язаний з їхнім походженням від земних тварин і диханням киснем.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button