Людина

Вчені з’ясували, що горілка провокує ранню смерть російських чоловіків

horilka_smert_resizedБританський медичний журнал The Lancet опублікував статтю групи російських і західних епідеміологів про взаємозв’язок між вживанням міцного алкоголю, насамперед горілки, і високим рівнем передчасної смертності серед чоловічого населення в Росії.

Результати дослідження, які публікує на своєму сайті журнал The Lancet, засновані на вивченні споживанні алкоголю серед чоловічого населення у трьох російських містах: Барнаулі, Бійську і Томську. З 1999 по 2010 року вчені взяли інтерв’ю у 150 тис. респондентів.

«Це дослідження в черговий раз доводить, що горілка є однією з основних причин високого ризику передчасної смерті серед дорослого населення Росії», – йдеться в дослідженні. Виявилося, що надмірне споживання горілки призводить до різкого збільшення смертності від самогубств та нещасних випадків, а також від таких захворювань, як рак горла, рак печінки, туберкульоз, пневмонія, панкреатит, цироз печінки.

Дослідники відзначають, що чверть російських чоловіків вмирають, не доживши до 55 років, коли у Великобританії до такого віку не доживають всього 7 % чоловіків.

Ризик смерті зростає в залежності від віку та кількості вжитого за тиждень алкоголю. Наприклад, у віковій групі 35-54 роки ризик смерті становив 35 % для чоловіків, які вживали три літри горілки на тиждень. У віковій групі 55-74 року ризик зростав до 64%.

У середньому на дорослого росіянина припадає 20 літрів горілки на рік.

За словами одного з авторів дослідження, багато заходів з обмеження продажу спиртного, які почали вводитися в Росії з 2006 року, виявляються досить дієвими. Зокрема, він виділив заборону на продаж міцних спиртних напоїв у нічний час, що діє в Москві протягом вже декількох років. На його думку, молодь зараз вважає за краще пити пиво, і для Росії це великий прогрес.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button