Людина

Неврологи розкритикували проект «Людський мозок»

Безліч неврологів виступило проти виділення 1,6 мільярда доларів на проект Human Brain Project, фінансування якого було схвалено Європейською комісією в минулому році. Як повідомляє Medical Xpress, у відкритому листі, опублікованому напередодні, висловлюється побоювання, що на проект буде витрачено невиправдано велика грошова сума, що загальмує розвиток інших досліджень у галузі неврології.

foto_cikavosti_11.07.2014-05

Згідно з планом, міжнародний десятирічний проект Human Brain Project повинен стати науковою платформою, де накопичення різних експериментальних даних, які буде використано для відтворення роботи людського мозку на
комп’ютері. У проекті, який запущений в минулому році, беруть участь 112 академічних установ Європи, а також окремі наукові групи з ряду інших країн. Координацію проекту покладено на Федеральну політехнічну школу Лозанни (Ecole
Polytechnique F?d?rale de Lausanne), яка розташована в Швейцарії.

Читайте також:  Мозок людини в 2050 році: суміш біології та імплантатів?

Основні цілі проекту «Людський мозок» – розвиток і нейроінформатики програмування нейроморфних систем, які будуть набагато ефективніші і надійніші від існуючих технологій. Дослідники очікують, що картування захворювань головного мозку та моделювання його роботи дозволять встановлювати діагноз на ранній стадії, крім того, такий підхід допоможе в розробці лікарських препаратів та тестуванні нових методів лікування хвороб.

У позаминулий понеділок понад 190 нейродослідників у відкритому листі закликали Євросоюз виділити на цей проект менше коштів, щоб інвестувати більше в вже існуючі наукові проекти. Як заявили вчені, якщо ЄС не прийме до відома їх рекомендації, вони бойкотуватимуть Human Brain Project і закликають колег вчинити так само. Прес-секретар ЄС Райан Хіт (RyanHeath) закликав їх до терпіння, сказавши, що ще занадто рано судити про те, наскільки успішний цей проект, так як з його запуску пройшло лише дев’ять місяців. Він також зазначив, що ЄС планує щороку ретельно аналізувати наукові досягнення і розвиток проекту.

Генрі Маркрем (Henry Markram), глава Human Brain Project з Федеральної політехнічної школи Лозанни, вважає, що ті, хто підписав лист протесту, просто не розуміють, які перспективи відкриються перед ученими в майбутньому завдяки цьому проекту. За його словами, шляхом моделювання процесів,що протікають в людському мозку, можна зробити те, чого неможливо досягти в лабораторних умовах.

Читайте також:  Сила є розуму не треба: м’язи людини еволюціонували більше, ніж мозок

Як він сказав в своєму інтерв’ю, проект «Людський мозок» об’єднає дані близько 100 тисяч досліджень в області неврології в усьому світі подібно до того, як Європейська рада з ядерних досліджень (ЦЕРН) пов’язала з метою подальших розробок інформацію про фізику елементарних частинок.

«Я думаю, нам необхідно більше спілкуватися з колегами і допомогти їм отримувати на свої дослідження більше
коштів, – сказав Маркрем. – Можливо, ситуація виглядає так, ніби велику частину грошей виділили на наш проект, і це позначиться на фінансуванні їх роботи, але це не так».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button