Здоров'я

Гормон любові може і тверезити

Вчені з університету Сіднея з’ясували, що вплив алкоголю на щурів різко слабшав після ін’єкцій окситоцину. Результати їх дослідження опубліковані в PNAS.

24-02-15-foto-600x291-1

Окситоцин, знаменитий «гормон любові», широко відомий тому, що він викликає у людей почуття ніжності, довіри, прихильності. Вважається, що різкий викид окситоцину відбувається при оргазмі. Недавні дослідження показали, що окситоцин ще й уповільнює процес старіння м’язів.

Тепер же з’ясувалося, що пацюки, яким спочатку давали алкоголь, а потім робили ін’єкції окситоцину, зберігали прекрасну координацію рухів, як ніби залишалися абсолютно тверезими. Майкл Боуен (Michael Bowen) з університету Сіднея, який керував цим дослідженням, пояснює «протверезіння» щурів таким чином: алкоголь уповільнює діяльність тих частин мозку, які контролюють координацію рухів, а окситоцин захищає ці частини мозку від впливу алкоголю.

Тепер вчені планують почати досліди на людях і з’ясувати, чи може окситоцин допомогти людям, які випили велику кількість алкоголю, зберегти координацію рухів і “тверезу” мову.

У той же час було висловлено припущення, що подібний вплив окситоцину може підштовхнути людей до більшого споживання алкоголю, але доктор Боуен вважає, що окситоцин здатний також зменшити у людей потребу в алкоголі, і його можна буде використовувати при лікуванні алкоголізму.

Втім, як резонно відзначають журналісти, окситоцин не врятує п’яного водія при зустрічі з поліцією, так як рівень алкоголю в крові він не знижує.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button