Здоров'я

Готувати їжу на дровах та вугіллі – небезпечно, встановили вчені

Дуже небезпечно для очей через тверді частинки палива, які виділяються при згорянні.

 

Фото: UKR.NET

Приготування їжі на твердому паливі загрожує небезпечними захворюваннями очей, які можуть призвести до сліпоти. Зокрема, підвищується ризик кон’юнктивіту, катаракти й DSCIC на 32, 17 і 35 відсотків, відповідно.

Відповідні висновки зробили вчені Оксфордського університету у Великобританії й Пекінського університету в Китаї, дослідження яких опубліковано в журналі Plos Medicine. У процесі експерименту близько пів мільйона дорослих китайців пройшли опитування про харчові звички.

Аналізуючи дані, фахівці простежили за подальшою госпіталізацією учасників у зв’язку з серйозними захворюваннями очей. За десять років спостереження серед них було виявлено 4877 випадків захворювань кон’юнктивіту, 13408 – катаракти, 1583 захворювань склери, рогівки, райдужної оболонки й циліарного тіла (DSCIC), а також 1534 випадки глаукоми.

Як правило, споживачами твердого палива – дрова або вугілля – були літні жінки, сільські жителі, сільськогосподарські робітники й курці. Однак, всупереч високому ризику названих захворювань, серед них не називають глаукому.

Причиною високого ризику захворювань вчені називають вплив високих рівнів дрібних твердих частинок (PM2.5) і оксиду вуглецю, який може пошкодити поверхню ока і викликати запалення.

Дослідники наголосили, що перехід на чисті види палива знижує ризики захворювань.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button