Людина

«Гормон щастя» виробляється кишковими мікробами

Американські вчені з Каліфорнійського технологічного інституту під керівництвом Елейн Сяо в ході досліджень з’ясували, що мікроби в кишечнику сприяють виробленню так званого гормону щастя – серотоніну.

Серотонін – це нейромедіатор мозку, але приблизно 90% його кількості виробляється в кишечнику. Деякі захворювання знижують рівень периферійного серотоніну, наприклад такі як синдром подразненого кишечника, захворювання серцево-судинної системи і остеопороз.

20-04-15-foto-600x342-1

Згідно з результатами останніх лабораторних дослідів американських вчених, деякі з бактерій безпосередньо впливають на вироблення периферійного серотоніну.

«Більшість досліджень явно вказують на те, що поведінка піддослідних тварин змінюється при зміні мікробного складу в їх кишково-шлунковому тракті, – заявляє професор біології та біоінженерії Елейн Сяо. – Ми продовжуємо відстежувати зв’язок між мікробами і нервовою системою. Спочатку ми займалися вивченням впливу бактерій на рівень нейромедіаторів ».

Виробляється периферійний серотонін в кишечнику ентерохромафінних клітинами і декількома видами імунних клітин і нейронів. Група американських фахівців під керівництвом Сяо спочатку з’ясовувала, як впливають мікроорганізми кишечника на виробництво серотоніну і який тип клітин робить це. Було виміряно рівень серотоніну у піддослідних мишей з нормальним рівнем бактерій і у тих, хто був позбавлений кишкових бактерій.

Згідно з результатами досліджень, стерильні лабораторні миші виробляли на 60% менше серотоніну, ніж миші з нормальним рівнем кишкових бактерій. Після введення першим мишам мікробних колоній рівень серотоніну прийшов у норму і серотонін підвищився. Значить, брак серотоніну можна компенсувати і привести в норму.

«Ентерохромафінні клітини – це основне джерело серотоніну в шлунково-кишковому тракті, – повідомляє учасник дослідження Джессіка Яно. – Результати дослідів показали, що вироблення серотоніну в шлунку і кишечнику залежить від мікробного складу ».

Згодом біологи займалися виявленням конкретних видів бактерій, які впливають на вироблення серотоніну. Приблизно з 20 видів бактерій тільки одна група спороутворюючих бактерій безпосередньо впливає на виробництво в кишечнику серотоніну.

Вчені також визначили типи конкретних молекул-метаболітів, так званих регуляторів числа спороутворюючих бактерій.

Відомо, що кілька видів бактерій можуть виробляти серотонін самі, але дане наукове дослідження показало, що найбільша частина серотоніну в організмі виробляється певними типами бактерій.

Серотонін важливий для людини, але робота над вивченням його вироблення триває, і ще рано робити висновки і застосовувати їх при лікуванні людей.

«Нам вдалося виявити групу бактерій, яка впливає на рівень серотоніну. Однак необхідно визначити, яка ймовірність впливу цих бактерій на інші функції організму, – заявила Сяо. – Також слід враховувати, що надлишок серотоніну може бути шкідливий для здоров’я людини ».

Більш докладно з результатами наукової роботи можна ознайомитися на сторінках журналу CEL.

Натхнення: medkrug.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button