Людина

Вчені: Кофеїн збільшує швидкість читання

Італійські вчені встановили, як кофеїн впливає на людину і її сприйняття. Невелика доза кави істотно збільшує швидкість читання у людей, особливо сильно цей ефект проявляється при перевтомі і недосипанні.

Про те, що кофеїн допомагає підвищити працездатність людини, відомо вже давно, але тепер вчені з Падуанського університету вирішили дізнатися, на що конкретно він впливає. Для цього вони залучили 78 осіб і розділили їх на 2 групи. Перші пили каву, а потім виконували різні завдання, а другі робили це без вживання цього гарячого напою. Виявилося, що навіть невелика доза цієї речовини, не більше 200 мг, істотно прискорює читання людей.

Вчені відзначили, що при цьому кофеїн не викликає зміни в інших аспектах людської діяльності, наприклад, не покращує фокусування уваги або швидкість вирішення завдань. Пізніше фахівці дізналися, що у такого впливу кави є конкретна причина. Ця речовина впливає на ті частини мозку, що обробляють зорові стимули. Саме тому ефект є саме при читанні, можна говорити і про інші особливості, пов’язаних зі зором.

Окремо вчені відзначили, що даний ефект кофеїну стає сильнішим, якщо у людини є проблеми з перевтомою і недосипанням. У таких випадках прискорення читання досягає 6 секунд в порівнянні з тими, хто вважав за краще впоратися з подібним станом без допомоги кави.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button