Людина

Експерти розповіли, як компенсувати недолік сонячного світла

Недолік сонячного світла, а відповідно і вітаміну D може стати причиною серйозних фізіологічних і психічних проблем. Експерти розповіли, як в зимовий час компенсувати такий важливий елемент.

Сонячне світло сприяє виробленню вітаміну D, який відіграє важливу роль для нормальної роботи організму. Особливо від нестачі цього мікроелемента страждають діти, оскільки вони постійно розвиваються і їм для цього необхідна певна кількість вітамінів і мінералів. Все ж існує кілька способів, які допоможуть компенсувати дефіцит сонячного світла. В першу чергу слід звернути свою увагу на раціон, а також на вітамінні комплекси. Правильно підібране харчування повністю забезпечить організм вітаміном D, тому фізіологічно людина не відчує різниці в погоді. Краще всього проконсультуватися з дієтологом, який підбере оптимальне харчування і харчові добавки. Все ж експерти в будь-якому випадку рекомендують включити в свій раціон морську капусту і морепродукти, якщо немає протипоказань.

Не варто забувати і про психологічні аспекти нестачі сонячного світла. У похмуру погоду людина більше схильна до депресії, яка послаблює імунну систему і погіршує загальне самопочуття. Щоб уникнути подібних наслідків, експерти рекомендують додати в своє життя більше яскравих фарб. Зміна картинки на моніторі комп’ютера, різнокольорові побутові предмети, штори в світлих тонах – все це допоможе подолати зимову депресію. Крім цього бажано додати в раціон фрукти і овочі, а також використовувати парфуми з ароматом цитрусових. Дотримання елементарних правил позбавить від можливих проблем і поліпшить настрій, тому експерти наполегливо рекомендують не лінуватися, а просто трохи змінити свій побут.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button