Здоров'я

Гормональний спрей для носа допомагає боротися з хропінням

Гормональний назальний спрей може стати новим засобом лікування апное сну – провідної причини хропіння, повідомляють вчені з Університету Джона Хопкінса. Даний спрей містить гормон лептин, який регулює дихання. В ході дослідження на мишах експерти виявили, що гризуни, які одержували гормон, рідше страждали від хропіння і пов’язаних з ним порушень сну протягом ночі. Найближчим часом учені мають намір провести аналогічні випробування на людях.

Апное сну виникає, коли тканини горла блокують дихальні шляхи під час сну протягом 10 секунд або більше. Даний стан, якщо його не лікувати, може підвищити ризик виникнення серйозних довгострокових проблем, таких як серцеві захворювання, кажуть медики. Коли дихальні шляхи перекриті, рівень кисню в організмі падає. У результаті мозок посилає в кровоносні судини сигнал підвищити артеріальний тиск, щоб поліпшити приплив крові до серця і мозку. Якщо це трапляється регулярно, кров’яний тиск має тенденцію залишатися підвищеним протягом дня, що, у свою чергу, збільшує ймовірність розвитку інсульту або серцевого нападу.

Лікування апное сну охоплює забезпечення безперервного позитивного тиску в дихальних шляхах – спеціальна маска,  яка надягається на обличчя під час сну, запобігає блокування дихальних шляхів. Попри ефективність, такий метод пов’язаний з дискомфортом, і майже третина пацієнтів ніколи не користуються маскою. Фахівці сподіваються, що назальний спрей з лептином може стати відповідною альтернативою. Лептин, як вважають експерти, працює, посилюючи рефлекси м’язів у горлі і відкриваючи дихальні шляхи, що зменшує кількість епізодів апное. Випробування на мишах показали, що гризуни, які одержували назальний спрей з лептином, рідше страждали від порушень сну, а рівень кисню в крові був на 40% вище, ніж у гризунів з контрольної групи.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button