Здоров'я

Хронічний стрес призводить до серйозних змін у мозку

Хронічний стрес призводить до серйозних змін у мозку, що пояснює, чому деякі страждають від постійного стресу і більше схильні до психічних відхилень, таких, як тривожності і розладів настрою, пише The Times of India.

Хронічний стрес призводить до серйозних змін у мозку

Отже, стрес призводить до активного виробництва клітин, що виробляють мієлін (оболонку для нейронів), і до зниження кількості нейронів. У підсумку відбувається надлишок мієліну (білої речовини) в окремих областях мозку. Це порушує зв’язок частин мозку і загальний баланс.

Вчені сфокусувалися на дослідженні нервових стовбурових клітин в гіпокампі дорослих щурів. Раніше вважалося, що ці клітини, дорослішаючи, перетворюються тільки в тип гліальних клітин – астроцити. Але хронічний стрес змушував клітини перетворюватися в інший тип клітин – в олігодендроцити, що виробляють мієлін. Подібні зміни в подальшому загрожують виникненням психічних проблем.

Олігодендроцити також допомагають утворювати синапси (місця зв’язків клітин) і контролювати зростання аксонів, складових цих ??зв’язків. Так як хронічний стрес зменшує кількість стовбурових клітин, які перетворюються в дорослі нейрони, даний факт може негативно відбитися на навчанні і пам’яті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button