Здоров'я

Грейпфрут назвали смертельно небезпечним

Вживання грейпфрута разом з прийомом деяких лікарських препаратів може завдати серйозної шкоди організму аж до летального результату.

Єгипетські вчені з’ясували, що в соку грейпфрута містяться активні речовини фуранокумаріни, які порушують роботу цитохрому P45. Цей фермент контролює концентрацію ліків і токсинів у крові. Із-за збою в функції P45 діючі речовини медикаментів можуть накопичуватися в організмі в небезпечних кількостях. Або, навпаки, ефективність ліків може знижуватися через надто низьку концентрацію.

Одна склянка грейпфрутового соку або цілий плід можуть пригнічувати функцію ферментів в організмі на термін до 24 годин, у зв’язку з чим витримувати невеликий інтервал між прийомом ліків і вживанням фрукта марно. Грейпфрути впливають на ефективність близько 50 препаратів для лікування різних хвороб, у більшості з яких важливо дотримуватися точне дозування. При цьому у багатьох випадках за необхідності дотримуватися здорового харчування пацієнти додають в меню грейпфрут.

Серед ліків, які небажано поєднувати з вживанням цього фрукта — статини, ряд антиаритмічних і знеболювальних препаратів, засоби від підвищеного артеріального тиску, деякі антигістамінні ліки, протипухлинні та препарати естрогенів, включаючи протизаплідні таблетки, а також віагра. В результаті можуть виникнути такі побічні ефекти, як порушення серцевого ритму, раптова зупинка серця, утворення тромбів, пошкодження нирок, ураження кісткового мозку і руйнування м’язових волокон.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button