Здоров'я

Дерматит: лікування народними засобами

Дерматитом називають запальне ураження шкіри, що виникає в результаті впливу на неї яких-небудь пошкоджуючих факторів. Найчастіше йому схильні такі ділянки нашого тіла, як обличчя, шия, пахви, а також ліктьові ямки. Це захворювання супроводжується неприємними свербежем, лущенням і почервонінням шкіри. Ми розповімо про народні засоби від дерматиту, які допоможуть справитися з цією недугою м’яко і без побічних ефектів.

Види дерматиту

На подив, існує безліч різновидів дерматиту, кожен з яких має свої особливості і способи лікування. Основні види дерматиту:

– контактний дерматит виникає у вигляді висипу через прямий контакт з подразником;

– нейродерміт – виникає при свербінні конкретних областей шкіри. Пов’язаний з такими станами шкіри як екзема, псоріаз;

– себорейний дерматит – розвивається в області голови в результаті надмірної роботи сальних залоз;

– застійний дерматит – виникає в результаті поганої циркуляції крові і варикозного розширення вен;

– атопічний дерматит (дитяча екзема) – виникає у зв’язку з алергічною реакцією організму на деякі речовини;

– пероральний дерматит – проявляється у вигляді лущення на ділянках шкіри у рота, носа і очей, найчастіше внаслідок користування неякісною косметикою.

Народні засоби для лікування дерматиту

При лікуванні різних видів дерматиту зазвичай користуються приготованими з лікарських трав мазями, настоями, масками і відварами. Рецептів, що допомагають проти різних типів дерматиту, дуже багато. Найбільш часто зустрічаються засоби проти дерматиту наступні.

Чистотіл – перший засіб при дерматиті. Його розведений сік короткочасно наносять на ушкоджені ділянки шкіри, не перев’язуючи їх. Для цього чистотіл подрібнюється і з отриманої маси вичавлюється сік, який потім розбавляють перекип’яченою водою у співвідношенні 1:2.

Ще одним ефективним засобом проти дерматиту є дьоготь. Його застосовують навіть проти псоріатичного дерматиту. Дьоготь використовують у чистому вигляді, наносячи на уражені ділянки шкіри, або ж вводять його до складу різних водних і спиртових розчинів. Часто дьоготь змішують з 1%-ної борною кислотою і поступово підвищують дозу дьогтю протягом усього лікування.

Проти дерматиту, як і проти багатьох інших шкірних захворювань, нерідко застосовують софору японську. Вона являє собою листопадне дерево, а її бутони і насіння є лікарською сировиною. Для приготування софорового настою 2 столові ложки насіння подрібнюють і заливають 0,5 л горілки. Витримують 10 діб у темному місці й застосовують зовнішньо двічі в день.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button