Здоров'я

Малоактивний спосіб життя може провокувати апное уві сні

Нове дослідження, проведене вченими з США, показало, що існує зв’язок між активним способом життя і ризиком виникнення апное уві сні. Автори роботи відзначають, що люди, які часто проводять вільний час за переглядом телевізора і більше нічого не роблять, ризикують зіткнутися з зупинкою дихання.

У дослідженні взяли участь близько 130 000 чоловіків і жінок з США. Автори роботи стежили за станом здоров’я і звичками людей від 10 до 18 років (деякі люди раніше виходили з дослідження). Так вчені виявили, що вищий рівень фізичної активності та нижчий рівень сидячої поведінки були пов’язані з ризиком розвитку СОАС (синдром обструктивного апное сну).

СОАС – це тип апное, при якому деякі м’язи розслабляються під час сну, викликаючи закорковування повітряного потоку (через це люди страждають від переривчастого хропіння). Важка форма СОАС збільшує ризик різних серцевих захворювань, включаючи порушення серцевого ритму і серцеву недостатність.

Автори відзначають, що люди, які вели спокійний спосіб життя і мало займалися спортом, наприклад, дивилися телевізор понад чотири годин на день, частіше стикалися з хропінням через апное (78%). Крім того, сильніші асоціації були виявлені у жінок, дорослих старше 65 років і тих, у кого був високий рівень ІМТ.

«Ми виявили, що фізична активність і малорухливий спосіб життя сильно пов’язані з ризиком СОАС», – резюмують автори роботи. «Тобто для людей, які щодня проводять багато часу сидячи, збільшення фізичної активності у вільний час може знизити ризик СОАС».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button