Екологія

Гренландія і Антарктида тануть у шість разів швидше, ніж в 1990-х роках

Гренландія і Антарктида тануть у шість разів швидше, ніж в 1990-х роках. Якщо тенденція збережеться, до 2100 року до 400 млн людей опиняться в зоні можливого затоплення через підвищення рівня світового океану. Про це йдеться в роботі вчених з Університету Лідса, опублікованому в журналі Nature.

Мета Паризької угоди — активізація здійснення Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату. Особливо це стосується утримання зростання глобальної середньої температури хоча б на 2 °C до кінця століття в порівнянні з доіндустріальною епохою, а краще обмежити її зростання до 1,5 °C.

При цьому підвищення глобальної температури навіть на 2 °C призведе до того, що Північний Льодовитий океан буде один раз у десять років повністю вільним від льоду, рівень Світового океану зросте на 35 см, а всі коралові рифи будуть повністю знищені.

Збільшення рівня моря, пов’язане з викидами в період дії Паризької угоди, складає близько 20% від загального підвищення рівня моря на один метр, очікуваного до 2300 року. Підвищення рівня моря на 1 м пов’язано з викидами, що відносяться ще до 1750 року.

У новому дослідженні говориться, що танення крижаних щитів в Гренландії і Антарктиді з 1992 по 2017 роки додало 2 см до рівня світового океану. Незважаючи на те, що підвищення рівня моря менш помітно, ніж урагани, викликані зміною клімату, в кінцевому підсумку воно може виявитися найбільш руйнівним впливом глобального потепління, відзначають дослідники.

Згідно з їхнім прогнозом, при поточному збільшенню темпів танення до 2100 року рівень світового океану підніметься на 17 см при найгіршому сценарії — це призведе до затоплення територій, на яких зараз проживає понад 400 млн осіб.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button