Екологія

Середня температура на Землі на 1,1 °С перевищила доіндустріальні показники

Середня температура на Землі на 1,1 °С перевищила доіндустріальні показники. До такого висновку прийшли експерти Всесвітньої метеорологічної організації, назвавши останні п’ять років «найтеплішими за всю історію спостережень». Про це пише ScienceAlert.

В заяві вчених зазначається, що глобальні середні температури в 2019 році були на 1,1 °С вище у порівнянні з доіндустріальним періодом (1850-1900). Найжаркішим був 2016 рік, однак він припав на кінець екстремального Ель-Ніньо, який зазвичай має негативний вплив на температуру.

У 2019 році В середньому на 2 °С температура була вище в Австралії, Алясці, в північній частині Росії, у Східній Європі та південній частині Африки. Центральна Північна Америка була єдиною значною територією з температурами нижче середніх.

Крім того, експерти ВМО відзначили, що лісові пожежі в Австралії і тривала посуха є наслідками підвищення температури по всій Землі. Зміни клімату пов’язані в основному з діяльністю людини і зростанням концентрації вуглекислого газу, метану та закису азоту в атмосфері Землі. Зараз їх показники вище доіндустріальних на 147%, 259% та 124%, відповідно.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»