Екологія

Нічне освітлення вбиває дерева

Міські дерева не отримують достатньо сну в нічний час через вуличне освітлення, вважає німецький учений. Петер Воллебен (Peter Wohlleben), автор книги “Приховане життя дерев” (“The Hidden Life of Trees”), вважає, що нічне освітлення потрібно відключати, щоб продовжити життя деревам.

За його словами, деревам, як і людям, потрібно спати вночі. Воллебен порівняв дерева з сиротами, які змушені зростати без підтримки.

Німецький учений вивчає дерева багато років і, на його думку, дерева здатні відчувати біль і спілкуватися один з одним.

Він вважає, що дерева, які ростуть поруч з вуличним освітленням, помруть раніше, так як вони живуть в умовах, порівнянних зі сплячою людиною, яка змушена спати з увімкненим світлом.

Хворі дерева

Вчений пропонує відключати нічне освітлення приблизно в годину ночі.

Крім цього, він говорить про те, що коріння міських дерев доводиться несолодко під асфальтом, який вночі залишається теплим після денного сонця, в той час як у лісі земля охолоджує коріння дерев.

Спілкування між деревами, на його думку, відбувається за допомогою електричних сигналів, що поширюються під землею як оптоволоконна мережа.

Вплив нічного освітлення

Його доводи підтримуються дослідженням, опублікованому в 2016 році в екологічному журналі Journal of Ecology. Згідно з дослідженням, штучне освітлення втручається в розвиток дерев і розкриття бростинок.

За даними вчених, штучне освітлення порушує щорічну циклічність цвітіння і може серйозно вплинути на здоров’я, виживання і репродукцію дерев.

Рослини звикли еволюціонувати в 24-годинному циклі світла і темряви, а нічне освітлення порушує даний цикл.

Сонячне світло грає роль годин, які підказують рослинам час дня або який зараз сезон, щоб вони знали, який процес їм запускати, наприклад, чи вартує їм в той чи інший момент запускати процес фотосинтезу. При нічному освітленні рослини плутаються.

Дерева схожі на людей

Восени дерева скидають листя, бо сніг, що впав на листя, може поламати гілки, завдаючи деревам фізичну біль.

Також варто відзначити, що, за словами німецького вченого, дерева не тільки здатні спілкуватися, спати і відчувати біль, але вони також люблять один одного і навіть “ходять в туалет”, оскільки, як і людям, їм потрібно позбавлятися від зайвого.

Все зайве вони накопичується в листках, і коли ви йдете взимку по лісі, ви, можна сказати, ходите по туалетному папері дерев.

Джерело:
Times

Натхнення: www.infoniac.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button