Екологія

Амозонских дельфінів визнали вимираючим видом

Амазонські прісноводні дельфіни (Inia geoffrensis) визнані вимираючим видом, в таку категорію вони були переведені в Червоній книзі Міжнародного союзу охорони природи та природних ресурсів, повідомив WWF.

До цього дельфіни були в категорії вразливі види, тобто потребували моніторингу чисельності і темпу розмноження, а також заходи, які сприяють збереженню їх середовища проживання. Нова категорія означає, що кількість цих тварин дуже мала в природі, існує велика загроза середовищу їх існування.

WWF спільно з іншими організаціями протягом року спостерігав за рожевими (амазонськими) дельфінами за допомогою супутникових датчиків.

«Ця нова категорія — це можливість зберегти річкових дельфінів, це заклик до того, щоб країни регіону зробили пріоритетом збереження цього виду і створили стратегічні механізми, щоб захистити природну спадщину, яку вони представляють», — йдеться в повідомленні.

Дельфіни часто потрапляють у рибальські мережі. Їх також виловлюють і знищують рибалки за пошкодження мереж. Ще в 80-х роках минулого року ця практика була заборонена в цілому ряді латиноамериканських країн. Крім того, на популяцію дельфінів впливає будівництво гребель, сільськогосподарське і хімічне забруднення водойм.

Кнопка «Наверх»