Всесвіт

Вчені пояснили, чому Земля і Сонце знаходяться всередині величезного міхура газу (відео)

За допомогою комп’ютерного моделювання дослідники з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики (CfA) з’ясували, що Землю оточує величезний космічний міхур.

Дослідники відтворили історію еволюції найближчого космічного оточення: вони з’ясували, що Сонце і Земля знаходяться практично в центрі величезного міхура діаметром 1 000 світлових років, на його поверхні утворюються всі найближчі до нас молоді зірки.

Автори досліджували свою тривимірну реконструкцію простору-часу, на ній видно, що всі молоді зірки і області зореутворення в межах 500 світлових років від Землі знаходяться на поверхні гігантського міхура. Він називається місцевий міхур.

Вчені вже знали про існування міхура, але тільки тепер вони змогли зрозуміти його походження і оцінити вплив на навколишній космічний простір.

“Вперше ми змогли пояснити, як почалося все найближче зіркоутворення”, – говорить Кетрін Цукер, перший автор дослідження, астроном і експерт з візуалізації даних

На поверхні місцевого міхура знаходиться сім вже вивчених областей зореутворення, або молекулярних хмар – щільних областей в космосі, де утворюються зірки.

За результатами моделювання з’ясувалося, що міхур утворився через процеси, які почалися 14 млн років тому. Серія вибухів наднових виштовхнула міжзоряний газ назовні, створивши структуру, схожу на міхур зі щільною поверхнею.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button