Технології

Хакер підробив відбитки пальців міністра оборони ФРН

На Міжнародному хакерському конгресі в Німеччині Ян Крісслер (Jan Krissler), відомий як Starbug, показав, як можна легко підробити відбитки пальців з фотографіями. Йому вдалося створити робочий макет подушечки пальця міністра оборони Німеччини Урсули фон дер Ляйєн за кількома фотографіями політика.

8d0a42b4f2e6c4c8d82627fb98355b05
Хакер використовував комерційне VeriFinger і кілька фотографій міністра оборони Німеччини Урсули фон дер Ляйєн. Одну з фотографій він взяв з прес-релізу міністерства, іншу зробив сам, стоячи в трьох метрах від міністра. «Після цього політики постараються не знімати рукавички під час публічних виступів», — пожартував Крісслер.

Крісслеру вдалося знайти і інші вразливості. Одна з них, наприклад, дозволяє дізнатися пароль від пристрою, маючи доступ тільки до фронтальної камері. По-перше, можна скористатися технологією айтрекінга ( процес визначення точки, на яку спрямовується погляд чи руху ока відносно голови – прим. ред.) і відстежити рух очних яблук власника, коли той вводить пароль. Другий спосіб дізнатися пароль — розглянути відображення телефону в очах власника. Дозвіл сучасних камер мобільних телефонів цілком достатній, щоб отримати чітку картинку.

Читайте також:

Ян Крісслер наочно продемонстрував, що біометрика як спосіб захисту даних абсолютно неактуальна, хоча її можна використовувати для підтвердження особи. Хакер робить це вже не в перший раз. В 2013 році, через 24 години після релізу iPhone 5S Крісслер використовував відбиток пальця на екрані смартфона, щоб з графенового спрею і клею зробити макет пальця з таким же візерунком. Смартфон сприймав штучний палець як справжній і знімав блокування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button