Технології

Термінатор може стати реальністю: вчені навчилися керувати рідким металом

Схоже, фантастика стає реальністю і незабаром ми побачимо справжнього робота T-1000 з легендарного фільму «Термінатор». Все це може відбутися завдяки вченим з університету Північної Кароліни, яким вдалося створити новий метод керування формою рідкого металу.

foto_cikavosti_19.09.2014-013-010_resized

Як повідомляє ресурс popsci.com, дослідники використовували спеціальний сплав галію, який плавиться при кімнатній температурі. Вони виявили, що якщо прикласти електричний заряд до даного сплаву, що знаходиться у воді, то можна буде досить легко змінювати його форму.

Читайте також: Зародження термінатора

Після трьох років вивчення цього явища вони з’ясували, як це працює. Виявляється, якщо подати на краплю металу напругу, то на ньому утворюється дуже тонке оксидне напилення, яке повністю зникає при відсутності напруги.

«На рідину діють дві основні сили, які контролюють її форму і поведінку. Це сила тяжіння і сила поверхневого натягу. Якщо ми навчимося контролювати ці сили, то ми зможемо контролювати і форму рідкого металу », – говорить один з дослідників університету.

За словами вчених, їх розробка зможе знайти широке застосування в багатьох областях. Наприклад, можна створювати електронні схеми, які будуть трансформуватися в реальному часі. Також даний матеріал можна буде використовувати дзеркалах для камер і телескопів, щоб мати можливість динамічно змінювати фокусування.

На жаль, даний сплав галію втрачає свої властивості, перебуваючи не в воді. Однак, як кажуть творці, можливо, їм вдасться знайти інший сплав, який матиме такі ж характеристики, перебуваючи на відкритому повітрі.

Читайте також: До 2045 року кіборги можуть заполонити планету

Також поки неможливо керувати великою кількістю сплаву, так як при такому розкладі сила гравітації бере верх. Але незважаючи на це, даний винахід є ще одним кроком на шляху до управління рідким металом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button