Технології

Нові світлодіодні світильники скоротять витрати

У порівнянні зі стандартними світлодіодними світильниками, споживання потужності може бути знижено на 20%.

Новые светодиодные светильники сократят расходы

Новий тип світлодіодного ліхтаря підвищеної ефективності нещодавно розроблений інженерами Технологічного інституту Карлсрує. Крім економії енергії новинка дозволить знизити витрати і викиди CO2. Звичайні діоди високої потужності замінені тут спеціальним набором світлодіодів, які збільшують ефективність, продовжують термін служби і підвищую безпеку обслуговування. Німецькі розробники кажуть, що нові світильники виробляють краще світло.

Провідний дослідник Майкла Хейдінгер пояснює, що паралельне з’єднання великої кількості LED проблематично, так як вихід з ладу одного світлодіода може привести до поломки всієї системи або секції. Альтернативне підключення світлодіодів у серії також пов’язане з недоліками, оскільки вимагає підвищення напруги при збільшенні кількості діодів. У спробі поліпшити систему, Хейдінгер з колегами винайшли спосіб сполук, який компенсує вихід з ладу окремих світлодіодів. Технологія дозволяє розміщувати велику кількість світлодіодів — 144 в прототипі на одній платі, дозволяючи масиву працювати безпечно. Ця нова концепція перемикання працює з набагато меншими напругами. «Напруга прототипу було 20 вольт», кажуть винахідники.

Інженери стверджують, що такий масив виробляє менше тепла. Недостатній розподіл тепла викликає локальний перегрів, який значно впливає на термін служби лампи. Розподіл тепла вимагає великих витрат і, отже, є дорогим. Такі витрати знижуються при використанні нової світлодіодної матриці. Крім того, світлові характеристики пристрою більш зручні для людського очей, а також ці світлодіоди з низьким енергоспоживанням дешевше, ніж існуючі LED високої продуктивності. Окрім того, кажуть дослідники, зміни в новій ламповій технології є нескладними і недорогими.

“Світлодіодний модуль може бути встановлений в існуючі системи освітлення,” — зазначили технологи.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button