Технології

Підводні крила збільшили запас ходу електрокатера в 3 рази (фото+відео)

Шведська компанія Candela представила електричний катер на підводних крилах. Нова модель, що отримала позначення C-7, вже пройшла «найсуворіші у світі», за словами розробника, сертифікаційні випробування у Швейцарії й запущена у виробництво.

Завдяки тому, що при руху корпус судна на підводних крилах практично не торкається води, це на 80% зменшує гідродинамічний опір, ніж у звичайних човнах. Це дозволяє істотно підвищити енергоефективність, що особливо важливо для катерів з електроприводом, які через невисоку щільності енергії доступних акумуляторів сильно обмежені в дальності ходу.

Підводні крила збільшили запас ходу електрокатера в 3 рази

Candela C-7 здатна розганятися до 56 км / год. При швидкості 41 км / год вона може долати без підзарядки до 93 км. За заявою виробника, це приблизно в 3 рази перевершує показник інших аналогічних електричних човнів, доступних на ринку.

Правда, існують і більш «далекобійні» проєкти, як, наприклад, Sarvo 37. Цей електрокатер преміум-класу здатний проходити до 186 км, але в ньому застосовується величезна батарея на 350 кВт • год. А в C-7 живлення електродвигуна забезпечує акумулятор на 40 кВт • год від BMW i3.

Підводні крила збільшили запас ходу електрокатера в 3 рази

Крім високої енергоефективності, підводні крила дають такі переваги як низький рівень шуму і дуже маленький кільватерний слід шириною всього в 5 см. Обидва ці фактори важливі в тому числі з точки зору мінімізації впливу на навколишнє середовище.

Завдяки тому, що корпус Candela C-7 під час руху піднімається над водою, він не отримує удари від хвилі висотою до 1,1 метра. Тому плавати на такому судні набагато комфортніше, ніж на звичайному. Крім того, модель відмінно підійде для ведення відеозйомки.

Підводні крила збільшили запас ходу електрокатера в 3 рази

На час транспортування і на мілководді підводні крила C-7 складаються за допомогою електроприводу.

Стабільність «польоту» C-7 над водою забезпечує складна система. Електронний контролер на підставі показань ультразвукових датчиків, гіроскопів, акселерометрів, GPS автоматично регулює кут нахилу підводних крил з частотою 100 разів на секунду.

Вартість Candela C-7 складає приблизно 240 тисяч доларів США. Зараз виробник проводить тест-драйви в декількох країнах, в тому числі в Венеції. За заявою Candela, для цього міста катера на підводних крилах особливо кращі, тому що практично не створюють хвиль, які надають руйнівну дію на підстави будівель.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button