Екологія

В Україні перевірятимуть достовірність звітів про викиди парникових газів

З 1 січня 2021 року в Україні почнуть перевіряти достовірність звітів про викиди парникових газів.

Цю функцію закріпили за Державною екологічною інспекцією законом “Про основи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів”, передає ecotown.com.ua.

Image by marcinjozwiak from Pixabay

“Ми можемо провести позапланову перевірку протягом трьох місяців після подачі документів суб’єктами господарювання і перевірити відповідність інформації дійсному стану справ, – заявив голова ДЕІ Андрій Мальований. – Зараз цю нову функцію Держекоінспекція закріплює у своєму положенні».

За його словами, закон “Про основи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів” був прийнятий у рамках наближення українського законодавства до європейського, зокрема впровадження Директиви 2003/87/ ЄС про обов’язкове створення системи торгівлі викидами парниковими газами. Директива передбачає отримання суб’єктами господарювання дозволу на певну кількість викидів. У разі, якщо обсяг утворених парникових газів менший, підприємство може продати “залишок” викидів іншому суб’єкту.

На Державну екологічну інспекцію покладено функцію перевірки даних у звітах про викиди за певний період та планах моніторингу за викидам.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button