Всесвіт

Галактика Фантом: нові знімки “Джеймса Вебба”

Космічний телескоп Джеймса Вебба продовжує показувати дивовижні знімки далеких галактик. На цей раз він зміг відобразити у високій роздільній здатності галактику Фантом або Месьє M74.

Перша партія зображень з космічного телескопа Джеймса Вебба була отримана в липні, і відтоді інструмент був зайнятий. Він показав нам хаотичну кільцеподібну галактику в приголомшливих деталях і детальний знімок Юпітера з безліччю кілець і Аврори.

Галактика Фантом

Його останньою метою була галактика Фантом, також відома як Месьє 74, яка потрапляє в клас спіральних галактик з упорядкованою структурою завдяки своїм чітким і виразним спіральним рукавам. Вона знаходиться на відстані близько 32 мільйонів світлових років від нас в сузір’ї Риб, зверненому майже фронтально до Землі, що робить її популярним об’єктом вивчення для астрономів на Землі.

Телескоп Хаббл, попередник Джеймса Вебба, в минулому створював вражаючі зображення галактики Фантом, показуючи її області зореутворення в ультрафіолетовому і видимому діапазонах світла. Направивши прилади Вебба в середньому інфрачервоному діапазоні на ту ж ділянку Всесвіту, вчені змогли побачити цей об’єкт в новій перспективі.

Це композитне зображення, створене накладенням знімка телескопа Джеймса Вебба та Хаббла в різних діапазонах довжин хвиль.

На цих знімках Вебба спіральні нитки галактики видно в найдрібніших деталях, як і зоряне скупчення в центрі галактики – Хаббл не зміг показати всіх цих деталей. Відсутність розпливчастості через міжзоряний газ дозволить вченим більш ретельно досліджувати області зореутворення галактики і більш точно виміряти маси і вік цих зірок.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments