Всесвіт

Вчені відтворили гелевий дощ на Юпітері і Сатурні в лабораторії

Вчені відтворили гелевий дощ, який може випадати в атмосферах газових гігантів на зразок Юпітера. Дослідження опубліковано в журналі Nature.

Вчені відтворили в лабораторії погоду, яка характерна для таких планет, як Юпітер і Сатурн. Використовуючи надзвичайно високий тиск і лазерні ударні хвилі, дослідники створили так званий «гелевий дощ».

Атмосфери газових гігантів, таких як Юпітер і Сатурн, складаються в основному з водню і гелію. Раніше вчені передбачали, що в таких умовах гелій повинен утворювати рідкі краплі й падати, але експериментально це не підтверджувалося. До сьогоднішнього дня.

Вчені відтворили гелевий дощ на Юпітері і Сатурні в лабораторії
Зображення НАСА / Лабораторії реактивного руху / Інституту космічних досліджень

Французькі та американські вчені відтворили погодні умови, характерні для газових гігантів в лабораторії, і в результаті дійсно утворився гелевий дощ.

Для цього дослідники стиснули суміш водню і гелію приблизно в 40 000 разів вище тиску атмосфери Землі. Потім вчені вдарили лазером по газам, створивши таким чином сильні ударні хвилі. Вони стиснули водень і гелій ще сильніше, а також нагріли до температури від 4 425 ° C до 9 925 ° C.

Гелій – не єдина незвичайна речовина, яка випадає у вигляді дощу в атмосфері інших планет. Астрономи раніше знайшли докази позаземного дощу, що складається з каменів, алмазів, рубінів і заліза.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button