Всесвіт

Галактика, розташована в 12 млрд світлових років від Землі “згорнулася” в кільце Ейнштейна (фото)

Аспірант астрономічного факультету Університету Каліфорнії знайшов на знімках телескопа «Джеймс Вебб» майже ідеальне кільце Ейнштейна.

В об’єктив телескопа “Джеймс Вебб” потрапило далеке світло, спотворене гравітацією галактики майже до ідеально кільцеподібної форми. Дослідник опублікував результати аналізу “сирих даних” космічного телескопа “Джеймс Вебб” у своєму акаунті в соціальній мережі Reddit.

Галактика SPT-s J041839-4751.8 у формі кільця Ейнштейна. Зображення: Spaceguy44, Reddit

На знімку видно галактику SPT-S J041839-4751.8, яка розташована на відстані в 12 млрд світлових років від Землі. Як зазначає дослідник, якби не ефект гравітаційного лінзування, ми не змогли б отримати зображення такого далекого об’єкта.

Кільце Ейнштейна — це кругле зображення далекого об’єкта, сформоване під дією гравітаційних сил ближчих масивних структур, розташованих між ним і спостерігачем. Цей ефект називається гравітаційним лінзуванням і був вперше передбачений Альбертом Ейнштейном. Для його спостереження потрібно, щоб далекий об’єкт, «лінза» і телескоп вишикувалися на одній прямій лінії.

Галактика SPT-s J041839-4751.8 у формі кільця Ейнштейна. Зображення: Spaceguy44, Reddit

Вперше зображення далекої галактики SPT-S J041839-4751.8 у вигляді кільця Ейнштейна було отримано ще на початку серпня за допомогою камери ближнього інфрачервоного діапазону космічного телескопа (NIRCam) «Джеймса Вебба». Але той знімок не був таким чітким. Для створення нового зображення вчені використовували дані спостережень середнього інфрачервоного діапазону (MIRI).

Галактика SPT-s J041839-4751.8 у формі кільця Ейнштейна, отримане за допомогою камери NIRCam. Зображення: Spaceguy44, Reddit

Для створення зображення вчені використовували дані з трьох різних фільтрів MIRI. Червоний фільтр F1000W вловлює світлові хвилі з довжиною хвилі 10 мкм. Зелений фільтр F770W потрібен для довжин хвиль 7,7 мкм і синій F560W-5,6 мкм. Комплексні дані були оброблені аспірантом астрономічного факультету Каліфорнійського університету.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button