Наука

Викопний крокодил важив менше двох кілограмів і полюбляв сушу

Дослідники використовували комп’ютерну томографію, щоб відновити вигляд і поведінку викопних австралійських крокодилів.

Палеонтологи з Університету Квінсленду провели докладне дослідження анатомії черепа крихітного крокодила Trilophosuchus rackhami, який близько 13,5 млн років тому мешкав в Австралії. Дослідження допомогло відновити зовнішній вигляд тварини і дізнатися більше про його звички.

Череп викопного крокодила. Зображення: Jorgo Ristevski, Journal of Anatomy

Вченим вдалося виявити прекрасно збережений череп викопної рептилії. За допомогою мікро комп’ютерної томографії вони побудували цифрову модель кожної окремої кістки голови викопної тварини. Дослідження показало, що древній плазун мав досягати в довжину від 70 до 90 см, а важити — 1-2 кг. Для порівняння сучасні австралійські вузькорилі крокодили досягають 3 м і важать в середньому близько 70 кг.

Trilophosuchus rackhami означає триголового крокодила Рекхема. Така незвичайна назва пов’язана з дивовижною анатомічною особливістю. У цього крокодила була коротка морда і три виразних гребені на верхній частині черепа.

Реконструкція головного мозку Trilophosuchus rackhami. Зображення: Jorgo Ristevski, Journal of Anatomy

У своїй роботі вчені реконструювали порожнину мозку стародавньої рептилії. Дослідження показало явну схожість з іншими вимерлими наземними крокодилами з Африки та Південної Америки. Дослідники вважають, що близькість в будові саме з наземними викопними видами, а не сучасними водними мешканцями, говорить про те, що Trilophosuchus rackhami більшу частину часу проводив на суші, а не у воді.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments