Екологія

Туризм підвищив ризик проникнення в Антарктиду інвазивних видів

Туризм і наукова діяльність підвищили ризик проникнення в Антарктиду інвазивних видів тварин і рослин. Про це йдеться у звіті дослідників з Університету Кордови, опублікованому в журналі Global Change Biology.

Якщо підвищення глобальної температури не вдасться стримати в межах 1,5 °C у порівнянні з доіндустріальними значеннями, на всій території Землі відбудуться серйозні зміни. Потепління розтопить льодовики, що призведе до підвищення рівня моря і заселення районів, які досі вважалися непридатними для життя.

Це станеться і з найбільш північними регіонами Антарктиди — за прогнозами дослідників в найближчі роки і десятиліття на цю територію, що вже зараз майже вільна від льоду, переселяться кілька десятків інвазивних видів.

Ймовірність появи в регіоні інвазивних видів посилюється з розвитком туризму та активізацією наукової діяльності в Антарктиді, вважають дослідники. У новій роботі вчені визначили 13 інвазивних видів, які можуть загрожувати біорізноманіття в Антарктиці.

«Види були оцінені на основі трьох основних критеріїв: ризик проникнення на Антарктичний півострів, ризик виживання і розмноження, а також ризик негативного впливу на біорізноманіття та екосистем регіону», — твердить Гонсалес Морено, провідний автор дослідження

Серед них найбільш небезпечними є чилійська мідія, середземноморська мідія, їстівні водорості, також відомі як вакаме, деякі види крабів, кліщів і деяких комах, а також наземні рослини, такі як Leptinella scariosa і Leptinella plumose.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть