Земля

Корали вимирають, тому вчені вигадали для них ЕКЗ — і воно працює

Дослідники з Австралійського фонду Великого бар’єрного рифу розробили процес ЕКЗ для коралів, щоб підтримувати їх кількість.

Підвищення температури океану та забруднення негативно впливають на личинки та зрілі корали, тому вони руйнуються та знебарвлюються. Автори нової роботи придумали, як штучно провести процес запліднення.

Методику розробили дослідники з Австралійського фонду великого бар’єрного рифу. Спочатку дайвери збирають надлишкову ікру зі здорових рифів. Більшість цих яйцеклітин і сперматозоїдів, швидше за все, просто віднесе течією, і вони ніколи не стануть коралами.

Цю ікру поміщають в плавучі розплідники, де вона знаходиться поблизу від спеціальних водоростей. Личинки коралів поглинають ці водорості, і між ними виходять симбіотичні відносини – водорості забезпечують корал їжею в результаті фотосинтезу, а корал дає водоростям укриття і поживні речовини.

Коли корали знебарвлюються через кліматичні зміни, то вони виробляють хімічні речовини. Починається процес витіснення водоростей: в результаті симбіоз руйнується і зникає джерело їжі.

Автори нової роботи відзначають, що зооксантели, використовувані в процесі ЕКО коралів, вирощені в лабораторних умовах і мають більш високу термостійкість. Це підвищує їх шанси організувати довгостроковий симбіоз.

У 2016 році деякі личинки коралів, вирощені на ЕКЗ, вручну помістили в деградуючі райони великого Бар’єрного рифу. Зараз стало відомо, що в 22 місцях личинки перетворилися в зрілі корали «розміром з обідню тарілку». Вони пережили знебарвлення і тепер розмножуються самостійно природним шляхом.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button