Здоров'я

Американці потовстіли в середньому на 14 кг за останні 50 років

Вага дорослого американця з 1960-х років збільшилася в середньому на 14 кг, а зріст практично не змінився. Про це йдеться у доповіді Американських центрів контролю і профілактики захворювань (АЦКПЗ).

За їх даними, чоловіки в США вже страждають від надмірної ваги, і вже буквально пара кілограмів відокремлюють їх від того, щоб не почати боротися з ожирінням. Фахівці реєструють підвищення ваги у всіх категорій населення, але особливо серед білих і латиноамериканців.

За останні півтора десятиліття середня вага чоловіків в Америці зросла на 0,9 кг і досягла 89,8 кг У жінок цей показник піднявся на 2,7 кг і досяг 77,5 кг Фахівці порівнювали отримані дані з показниками за 1960-ті роки. Тоді вага чоловіка становила 75,2 кг, що на 14,6 кг більше, ніж зараз, а жінки — 63 кг (на 14,5 кг більше).

У АЦКПЗ нагадали, що в США ожиріння при середньому зростанні у чоловіків починається приблизно з 91,6 кг, а у жінок — з 79 кг.

Середній зріст чоловіка в США становить близько 175 см, і у порівнянні з початком століття він зменшився всього на кілька міліметрів. У 1960-х цей показник становив близько 172 см.

У жінок він теж майже не змінився. Так, середній зріст американки в 1960-х років становив 160 см, а зараз він приблизно такий же, як і на початку століття — 162,5 см.

Мільярдні збитки

Доцент медичного коледжу Університету штату Пенсільванія Дженніфер Крашневські розповіла телеканалу CNN, що збільшення середнього показника ваги по всій країні несе в собі ризик не тільки для здоров’я американців.

«За оцінками, витрати на лікування пацієнтів з ожирінням становлять $210 млрд в рік. Ця недуга також призводить до зниження продуктивності праці, що обходиться в системі ще більш ніж в $6 млрд на рік», — зазначила вона.

На думку Крашневські, американцям необхідно в найкоротші терміни відмовитися від неправильного харчування — однією з причин ожиріння. В якості прикладу вона нагадала про ініціативу кількох місцевих активістів підвищити акцизи на солодкі газовані напої.

Раніше в АЦКПЗ повідомили, що мешканці американської глибинки страждають від зайвої ваги частіше, ніж жителі мегаполісів. Аналітики вважають, що частково це пов’язано з тим, що практично всі інформаційні кампанії та пропаганда здорового способу життя розраховані на городян, а про жителів сільської місцевості мало хто при цьому згадує. На думку фахівців, майже половина американців веде сидячий, малорухливий спосіб життя і практично зовсім не займається спортом, що може в деяких випадках навіть призвести до передчасної смерті.

В середині грудня компанія America’s Health Ranking у своїй щорічній доповіді повідомила, що майже кожен третій дорослий житель США — 31,3% населення країни страждає від ожиріння, що на 5% вище рівня минулого року і є найвищим показником за останні 29 років.

За даними ООН, в даний час надлишкову вагу мають близько 40% чоловіків і близько половини жінок на планеті. Ожиріння безпосередньо пов’язане зі збільшенням числа випадків інфарктів і інсультів, розвитку діабету та його ускладнень, хвороб опорно-рухового апарату та ін.

Кнопка «Наверх»