Наука

Вчені виявили мікропластик в людській крові

Нове невелике дослідження показало, що крихітні шматочки пластику можуть потрапити в кровотік людини. Вчені виявили наявність мікропластика майже у 80% протестованих людей.

Фото canva.com/gettyimages/

У дослідженні, опублікованому в журналі Еnvironment International, вчені вперше розробили метод точного вимірювання концентрації мікропластику в крові людини.

Як і очікувалося, мікропластик дійсно присутній в кровотоку людей. Дослідники перевірили кров 22 осіб на наявність п’яти часто використовуваних типів пластику і виявили, що 17 зразків (77%) містили мікропластик в незначній кількості.

Найпоширенішими типами пластику, виявленими в крові, були поліетилентерефталат (ПЕТ), поліетилен і полімери стиролу. У сучасному світі ці види пластику зустрічаються всюди: від пакетів і пляшок до одноразових столових приладів і упаковок харчових продуктів.

“Результати дослідження є першим доказом, що в нашій крові є полімерні частинки — це революційний результат. Але ми повинні розширити дослідження і збільшити розміри вибірки, кількість оцінюваних полімерів”, – пишуть дослідники.

Важливо відзначити, що кількість пластику, виявлене в кровотоку, було абсолютно незначним – порівнянно з чайною ложкою пластика на 1000 літрів крові. Однак вчені відзначають, що цього достатньо, щоб завдати шкоди здоров’ю.

Вплив мікропластика на здоров’я людини все ще вивчається. В цей час на руках у дослідників не так багато даних для конкретних висновків. Наприклад, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) заявляє «що» немає доказів, що вказують на заклопотаність здоров’ям людини “з приводу мікропластика в питній воді, хоча експерти відзначають, що це засноване на обмеженому обсязі доступної в цей час інформації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button